Ale jest to tylko pozorna logika.
W chmurach oczywiście znajdują się cząsteczki wody. Gdy są one niewielkie, odbijają światło i są postrzegane przez Ziemian jako białe.
Kiedy jednak stają się na tyle duże, aby utworzyć krople deszczu, pochłaniają światło, wówczas na dole wydają się ciemne.
Ot i cała zagadka.
www.centennialofflight.gov/.../cumulonimbus.jpg
Małe pułapki na światło. Powinny je uwalniać, gdy już spadną na ziemię ;)
OdpowiedzUsuńŻe taki słoneczny deszcz? Piękne by to było!:-)
OdpowiedzUsuń:) Przy każdej upadającej kropli mały rozbłysk światła. Taki świat spowity poświatą deszczu :)
OdpowiedzUsuńChciałabym tylko zauważyć, że woda jest bezbarwna, nie ma koloru.
OdpowiedzUsuńWygląda to super. Pozdrawiam.
OdpowiedzUsuńW sumie ja się nigdy nad tym nie zastanawiałem, ale dla mnie na ten moment ważne jest to aby zbierać wodę deszczową. Również czytałem o tym w https://www.dostudni.pl/zbieranie-deszczowki-i-wod-roztopowych-dla-celow-domowych-i-do-uprawy-roslin,b73.html że taką wodę deszczową możemy wykorzystać do polewania naszych ogrodów.
OdpowiedzUsuńAkurat jakoś ja również na te kwestie nie zwracałam nigdy uwagi, ale dla mnie bardzo ważne jest to, aby zbierać wodę deszczową. W takiej sytuacji na pewno mogę polecić wpis https://tbs24.pl/jak-zbierac-i-wykorzystac-wode-deszczowa/ gdzie fajnie opisano jak to robić i następnie jak wykorzystywać taką deszczówkę.
OdpowiedzUsuńBardzo ciekawie to zosatło opisane.
OdpowiedzUsuńJa również się nigdy nad tym nie zastanawiałam, ale wiem, że sam deszcz jest bardzo przydatny do nawadniania roślinności. Osobiście jestem również bardzo zadowolona z korzystania z systemu nawadniania ogrodu https://www.podlane.pl/ który spełnia wszystkie moje wymagania.
OdpowiedzUsuńO tym nigdy nie myślałem, ale tak się złożyło, że niedawno potrzebowałem specjalistycznej analizy środowiskowej. Doskonale, iż firma http://eco-expert.eu/ wykonała ją dla mnie bez problemów.
OdpowiedzUsuń